Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Mały mistrz

Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego ideą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła „Małego Mistrza” opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

Bloki te to:
Rowerzysta-TurystaGimnastyk-TancerzSaneczkarz-Narciarz-ŁyżwiarzPiłkarzLekkoatletaPływak-Wodniak.

 

Poszczególne bloki (sporty) przedstawione są w układzie czasowym zgodnym z rokiem szkolnym i dostosowane między innymi do warunków atmosferycznych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby nauczyciel realizował program według własnej koncepcji dopasowanej do możliwości placówki oświatowej. Zaproponowane sprawności mogą być prowadzone przez nauczyciela w ciągu trzech lat nauki w klasach I–III, z tym, że z każdym rokiem zwiększają się wymagania, którym powinno sprostać dziecko. Nauczyciel może w kolejnych latach zmieniać niektóre sprawności i np. w I klasie w ramach sprawności “Piłkarz” realizować zajęcia piłki nożnej, a w następnych latach np. koszykówki czy siatkówki. Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza. 

 

Program Małego Mistrza pomaga nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej i współpracującym nauczycielom wychowania fizycznego w:

  • dostosowaniu zajęć w klasach I-III do nowej podstawy programowej,
  • monitorowaniu stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów szkół podstawowych,
  • zintegrowaniu zajęć ruchowych z innymi zadaniami edukacyjnymi.

 

Zajęcia programu Mały Mistrz w naszej szkole rozpoczęły się 1 września 2014r., do programu przystąpiło 53 dzieci z klas pierwszych. W roku szkolnym 2015/2016r. program realizowany jest w klasach pierwszych (63 dzieci) i w klasach drugich (53 dzieci). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu na hali sportowej, dla każdej klasy oddzielnie. W klasach pierwszych prowadzone są wspólnie przez nauczycieli wychowania fizycznego panią Lidię Przybył i pana Jacka Dybalskiego oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z klas pierwszych. W klasach drugich zajęcia prowadzą nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej z klas drugich. Zajęcia potrwają cały rok szkolny 2015/2016. 

Data dodania: 2018-08-08 13:46:26
Data edycji: 2018-08-14 17:11:17
Ilość wyświetleń: 317

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button