Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

O nas

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Doruchowie jest jedną z najnowocześniejszych placówek oświatowych w powiecie ostrzeszowskim. W szesnastu oddziałach uczy się 325 uczniów. Lekcje odbywają się od godz. 8.00 do 15.30. W placówce zatrudnionych jest 36 nauczycieli. Szkoła mieści się w dwóch budynkach i posiada stałe łącze internetowe.

 

Do dyspozycji uczniów są:

  • biblioteka z czytelnią, 
  • sale komputerowe i sale multimedialne, 
  • hala gimnastyczna, 
  • świetlica, 
  • klasy wyposażone w tablice interaktywne, 
  • stołówka, 
  • plac zabaw, 
  • sala do prowadzenia zajęć gimnastyki korekcyjnej.

 

Uczniowie mają możliwość uczyć się dwóch języków obcych ( j. angielski, j. niemiecki ). Zapewniamy im też opiekę logopedy. W szkole prowadzone są zajęcia pozalekcyjne, w zależności od potrzeb i zainteresowań uczniów. Największym zainteresowaniem cieszą się: kółko teatralne, kółko wokalne, kółko rowerowe, zajęcia sportowe, kółko matematyczne, zajęcia przygotowujące do konkursów przedmiotowych.

 

Szkoła uczestniczyła i uczestniczy w różnego rodzaju akcjach, projektach i programach: 

  • akcja ekologiczna ph. ,,Stań po zielonej stronie mocy”, 
  • projekt ,, Modernizacja systemu gospodarki odpadami na terenie południowej Wielkopolski oraz części powiatu oleśnickiego”, 
  • program „ Mam kota na punkcie mleka ”, 
  • akcja humanitarna ,, Wielkopolska – dzieciom afgańskim”, 
  • projekt ,, Internetowy teatr TVP dla szkół”, 
  • projekt ,,e – szkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”, 
  • 13 edycja programu edukacyjnego Renault – ,, Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” , 
  • ogólnopolska akcja ,, Bezpieczne wakacje”, 
  • program Szkolnych Kas Oszczędnościowych, 
  • program Ministerialny Szklanka Mleka, 
  • program ,, Owoce w szkole ” 
  • Możemy pochwalić się wydawaną od 2008 roku gazetką szkolną – ,, Echo Szkoły ”. 

 

Posiadamy wypracowaną tradycję i obrzędowość, przejawiającą się w takich imprezach jak: 

  • akcja ,,Sprzątanie Świata”, 
  • Pasowanie na ucznia,
  • Dzień Edukacji Narodowej, 
  • Dzień Niepodległości, 
  • akcja ,,Góra Grosza”, 
  • Mikołajki, 
  • Jasełka, 
  • spotkania wigilijne, 
  • zabawa choinkowa, 
  • Dzień Patrona,
  • Dni Otwarte Szkoły, 
  • Pierwszy Dzień Wiosny, 
  • Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja,
  • Dzień Matki, Dzień Dziecka i Sportu,
  • prezentacja osiągnięć uczniów – ,, Talent… Mam i ja !” 
  • pożegnanie absolwentów.

 

Jesteśmy szkołą: 

  • przyjazną rodzinie, bliską młodemu człowiekowi, który wśród nas znajdzie wychowawców – mistrzów, przyjaciół – oddających swój czas, zapał, wiedzę, serce, chcących służyć innym, wypełniać swoje powołanie, 
  • otwartą, pragnącą rozwijać wszechstronne zainteresowania i talenty młodych ludzi, nie tylko w ramach zajęć lekcyjnych, ale także w różnego rodzaju konkursach, kołach, wycieczkach, zawodach sportowych, 
  • gotową współpracować z: samorządem lokalnym, Kościołem, instytucjami wspierającymi działania dydaktyczno-opiekuńcze szkół, zaprzyjaźnionymi szkołami z terenu gminy, organizacjami kombatanckimi. Chcemy uczyć, wychowywać i kształtować młodego człowieka, opierając się na zasadach chrześcijańskich, które są zawsze skierowane ku dobru i szczęściu człowieka. Pragniemy pomagać młodym ludziom we wszechstronnym rozwoju osobowości. Nasza szkoła jest miejscem, w którym uczniowie czują się bezpiecznie, mogą rozwijać własną osobowość i pasje, uzyskać poradę i pomoc, a relacje nauczyciel-uczeń opierają się na wzajemnym szacunku i życzliwości.

 

SUKCESY SZKOŁY W OSTATNICH LATACH 

a) w konkursach przedmiotowych: 

2009r. 

  • III miejsce dla drużyny w składzie: Milena Pawlak, Maciej Felich, Artur Kowalczyk, Piotr Przybył i Sławomir Zadka w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Państwach Unii Europejskiej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych 
  • I miejsce – Maciej Felich i II miejsce – Natalia Matysik w Gminnym Konkursie Ortograficznym. 

2010r. 

  • Karol Nowak reprezentuje szkołę w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego. 
  • Karol Nowak i Natalia Matysik w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. 
  • Jacek Dębek w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego. 
  • Natalia Matysik, jako jedyna ze wszystkich uczniów szkół podstawowych powiatu ostrzeszowskiego bierze udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego w Poznaniu. 
  • Karol Nowak finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego w Obornikach k/Poznania. 

2011r. 

  • Natalia Janiszewska, Tomasz Marczak, Jacek Dębek, Marta Sabatowska, Kamil Kurzawa bierą udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego w Kępnie. 
  • drużyna w składzie Szymon Maciejewski, Miłosz Śmigielski i Kacper Niechciał zdobywa I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności Szkolnych – ,,Sobieradzik”, w Mikstacie. 
  • reprezentacja szkoły w składzie : Bartosz Kosmala, Jarosław Okoń, Tomasz Marczak, Kamil Kurzawa i Jacek Dębek zdobywa I miejsce w powiatowym konkursie wiedzy o Unii Europejskiej ph.,, Bieg Europejski
  • Patrycja Kosidło i Bartosz Kosmala reprezentują szkołę w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. 2012r. – Tomasz Marczak w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego. 

2012r. 

  • I miejsce Katarzyny Skrobacz w Powiatowym Konkursie Ortograficznym ( Kobyla Góra ). 
  • Laura Netter finalistką XVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce 

2013r.

  • Laura Netter reprezentuje szkołę w finale XVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce
  • Jakub Dębek zajmuje 7miejsce, a Katarzyna Owczarek – 10 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Lingwistycznym z j. angielskiego – ,, Młody Lingwista ” 
  • Witold Przybył w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. 
  • Olga Pietrusiak w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. 
  • dwie drużyny: I – Dawid Michniewski, Paulina Marczak, Filip Śmigielski II – Olga Jędrzejak, Bartosz Marczak, Wiktoria Elsner zdobywają dwa I miejsca w gminnym etapie XI Powiatowego Konkursu Wiedzy i Umiejętności ,, Sobieradzik”. 

2014r. 

  • Miłosz Śmigielski reprezentuje szkołę w Wojewódzkim Konkursie J. Polskiego ( etap rejonowy ) .

2015r. 

  • Katarzyna Owczarek w etapie rejonowym Konkursu Języka Polskiego.
  • I m. w Gminnym Konkursie Wiedzy i Umiejętności Szkolnych 
  • Weronika Sabatowska zajmuje II miejsce w powiatowych prezentacjach wokalnych odbywających się w ramach Dni Kultury Szkolnej.
  • II m w powiecie dla drużyny w składzie: Dawid Michniewski, Olga Jędrzejak, Paulina Marczak, Monika Kosidło w X Biegu Europejskim.
  • II m w Gminnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej dla drużyny w składzie: Jakub Dębek, Dawid Michniewski i Bartosz Marczak.

 

b) w konkursach artystycznych 

2008r.

  • II miejsce w powiecie dla zespołu teatralnego za przedstawienie ,, Kot w butach” 

2009r. 

  • II miejsce dla zespołu teatralnego w powiatowym przeglądzie teatrzyków dziecięcych – Dni Kultury Szkolnej ( przedstawienie – ,, Zabawa w Śpiącą Królewnę”). – zespół teatralny zdobywa II miejsce w przeglądzie teatrów dziecięcych w ramach Dni Kultury Szkolnej i reprezentuje powiat ostrzeszowski w XXIX Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży w Jarocinie. 
  • Elżbieta Płonka zajmuje I miejsce za cykl fotografii prezentowany w konkursie – Dni Kultury Szkolnej. 
  • II miejsce i puchar dla szkoły uzyskany w prezentacjach dokonań kulturalnych szkół Powiatu ostrzeszowskiego – Dni Kultury Szkolnej. 

 

2011r.

  • III miejsce w powiecie dla teatrzyku szkolnego za przedstawienie ,, Pippi – dziwne dziecko” 

2013r. 

  • I miejsce w powiecie dla teatrzyku szkolnego za przedstawienie ,, Śpiąca Królewna ”. 

2014r.

  • I miejsce w powiecie dla teatrzyku szkolnego za przedstawienie ,, Bajka o rybaku i złotej rybce”. 
  • Uczennice: Monika Kosidło, Julia Jankowska, Marcelina Kleszcz, Natalia Łusiak i Joanna Szczepaniak otrzymują wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez Gen Gaz Energia –„Projekt latarni miejskiej zasilany gazem ziemnym”.

2015r.

  • Uczniowie: Kinga Kotowska, Marika Bugaryn, Norbert Przysiewek, Patrycja Witoń, Maja Krawiec, Klaudia Kotowska zdobywają wyróżnienie w Konkursie plastycznym „Chemia w rolnictwie” organizowanym przez Grupę Azoty – Zakłady Azotowe Puławy.
  • Weronika Sabatowska zajmuje II miejsce w powiatowych prezentacjach wokalnych odbywających się w ramach Dni Kultury Szkolnej.

 

c) w konkursach recytatorskich: 

2009r. 

  • II miejsce dla Kariny Żuczkowskiej w powiatowych prezentacjach recytatorskich w ramach Dni Kultury Szkolnej. 
  • wyróżnienie dla Alicji Lachowskiej w Powiatowym Konkursie Recytatorskim odbywającym się w ramach Dni Kultury Szkolnej. 
  • Julia Kramarczyk – zajmuje I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim- ,, Jak kamień z serca”. Nicola Pawlak – zajmuje w tym konkursie III miejsce. 

2012r. 

  • Olga Pietrusiak zajmuje II miejsce w powiatowych prezentacjach recytatorskich w ramach Dni Kultury Szkolnej. 
  • Julia Kramarczyk i Nicola Pawlak zdobywają wyróżnienie w powiatowych prezentacjach recytatorskich odbywających się w ramach Dni Kultury Szkolnej. 

2013r.

  • Paulina Marczak zajmuje I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim – ,, Poeci – dzieciom , dzieci – poetom”.
  • Weronika Wróbel i Nicola Pawlak zdobywają wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Recytatorskim – ,, Jak kamień z serca”.

 

2014r. 

  • Paulina Marczak otrzymuje wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim – „Jak kamień z serca”.
Data dodania: 2018-08-08 13:02:23
Data edycji: 2019-10-07 12:28:51
Ilość wyświetleń: 524

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button