Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień Pustej Klasy 2020

Dzień Pustej Klasy 2020

Dzień Pustej Klasy 2020

 

    Po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. Inicjatorami tego wydarzenia w 2012r. byli brytyjscy nauczycieli. "Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Zachęca nauczycielki i nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzić ze swoimi uczennicami i uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowejprawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie." 

     W naszej szkole Dzień Pustej Klasy rozpoczął się już 24 września. W tym dniu klasy I, II i III wyszły wraz ze swoimu wychowawczyniami do parku, gdzie pani Monika we współpracy z "parkowymi ludkami" zorganizowała dla nich wiele bardzo ciekawych zadań np. tworzenie mandali z liści i kamieni.

     W piątek (25 września) do akcji przystąpili nauczyciele klas starszych. Starali się oni, aby w tym dniu każda klasa miała choć jedną lekcję w terenie. Uczniowie więc na matematyce  obliczali prędkość jadącej deskorolki, na geografii spacerowali z kompasem, na angielskim wyszukiwali słów w otoczeniu na odpowiednią literę, na polskim grali w grę terenową dotyczącą omówionych lektur itp. W akcję włączyli się także wychowawcy świetlicy. Przebywające w niej dzieci przygotowywały w tym dniu schrony dla owadów z doniczek, firanek i liści.

    Nie wszystkie klasy zdążyły wyjść ze szkoły przed deszczem, ale, co się odwlecze, to nie uciecze. Zaplanowane dla nich lekcje odbędą się w najbliższym czasie.

     Dzień Pustej Klasy pokazał, że uczniowie potrzebują kontaktu z przyrodą, a w naszej szkole jest wielu kreatywnych nauczycieli. Uczniom udowodnił, że nauka może być zabawą i wielką frajdą.  Na pewno będziemy brali udział w kolejnych edycjach.

Data dodania: 2020-09-28 20:15:24
Data edycji: 2020-10-02 19:52:38
Ilość wyświetleń: 481

METEO

Dane meteorologiczne ze skrzynek umieszczonych na boisku szkolnym
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej