Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Muzeum bombki w Miliczu

Muzeum bombki w Miliczu

 

            Dnia 14 listopada uczniowie klas 3 pojechali na wycieczkę do Muzeum Bombki w Miliczu. Milicka fabryka była kiedyś największą w Polsce manufakturą szklanych ozdób choinkowych w Polsce. Muzeum Bombki mieści się w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym, który powstał w miejscu dawnej fabryki bombek.

Uczestnicy wycieczki mieli możliwość wzięcia udziału w lekcji muzealnej, podczas której elfy zapoznały dzieci z  historią choinki oraz dolnośląskim wzornikiem dekorowania bombek. Kolejno dzieci brały udział w warsztatach zdobienia bombek. Następnie z elfem przewodnikiem cała grupa udała się do pokoju świętego Mikołaja, gdzie każde dziecko w miłej atmosferze mogło napisać list i poprosić o wymarzony prezent. Ogromne wrażenie

na uczestnikach wycieczki zrobiło 30 kolorowych gablot pięknie i efektownie eksponujących szklane ozdoby.  Uczniowie brali udział nie tylko w warsztatach zdobienia bombek, ale  również pierników.

Pięknie ozdobione bombki oraz smaczne pierniki zabraliśmy do domu. Na koniec naszego pobytu udaliśmy się do firmowego sklepu, gdzie każdy z nas zaopatrzył się w przepiękne ozdoby, które zawisną na naszych choinkach.

            Wycieczkę do Muzeum Bombki w Miliczu wszyscy uczestnicy uznali za wspaniałą  przygodę, bardzo miłe i udane wspólne spędzenie czasu. Pełni niezapomnianych wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną.

 

 

Julita Mazur - Kucharska

Data dodania: 2023-11-18 22:08:27
Data edycji: 2023-11-20 19:33:50
Ilość wyświetleń: 299

METEO

Dane meteorologiczne ze skrzynek umieszczonych na boisku szkolnym
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej