Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Noc Bibliotek

Noc Bibliotek

     „Znajdźmy wspólny język” – pod tym hasłem z nocy  5 na 6 października przebiegała kolejna „Noc Bibliotek” w naszej szkole. Współorganizatorem akcji była Publiczna Biblioteka w Doruchowie oraz 8 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Doruchowie.

      Uroczyste otwarcie   „Nocy  Bibliotek 2019” nastąpiło w Publicznej Bibliotece w Doruchowie.
O godzinie 17:00 rozpoczęły się warsztaty „Walka robotów w bibliotece” . Zajęcia z robotyki cieszyły się wielkim zainteresowaniem , a walki robotów toczyły się w atmosferze zdrowej rywalizacji. Następnie zgodnie z programem obejrzeliśmy transmisję z uroczystej inauguracji akcji oraz wysłuchaliśmy wiersza J.Mueller pt. „Wierszowiązałki”. Ufundowana pizza dodała wszystkim sił
i energii do zabawy „Podchody śladami bibliotek w Doruchowie”.

        O godzinie 21:30 w budynku Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich
 w Doruchowie, zebrali się zaproszeni goście , którzy czytali fragmenty opowiadania Andrzeja Maleszki „Genialny Pomyl”. Przybyli goście to znane osoby z terenu Gminy Doruchów.

Po intensywnych zadaniach przyszła pora na słodki poczęstunek. Najedzeni , ale nie leniwi, z zapałem obejrzeliśmy film pt. „Ptyś i Bill”. Po projekcji filmu odbyły się warsztaty komiksu.

         W niedzielny poranek uczestnicy akcji z żalem opuszczali przyjazne progi biblioteki, zapowiadając chęć uczestnictwa w kolejnej imprezie.

        Nad bezpieczeństwem i dobrym humorem uczniów w trakcie akcji czuwały , panie bibliotekarki Maria Wolniak-Karbowska, Danuta Świtoń, Marzena Szewczyk, Leokadia Piasecka oraz druhna Katarzyna Pawlak. Uczestnikami akcji byli harcerze z klas siódmych i ósmych oraz chętni uczniowie
z klas szóstych.

       Tego typu spotkania integrują społeczność uczniowską, pozwalają na zmierzenie się z nowymi wyzwaniami. „Noc Bibliotek” to także okazja do poznania biblioteki z zupełnie innej strony.

Data dodania: 2019-10-24 16:51:53
Data edycji: 2019-10-24 17:05:28
Ilość wyświetleń: 710

METEO

Dane meteorologiczne ze skrzynek umieszczonych na boisku szkolnym
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej