Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Strażacy w naszej szkole

Czwartek, 25 stycznia,  nie był zwyczajnym dniem w naszej szkole. Zaraz po przerwie śniadaniowej na boisko szkolne zajechał wóz strażacki.

 

Za kierownicą siedział pan Bartek Piasecki, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w  Doruchowie. Na odgłos syreny przed szkołę wybiegli uczniowie klas trzecich wraz  z wychowawczyniami, paniami: Dorotą Kusińską, Dorotą Małolepszą i Barbarą Pietrusiak. To na ich zaproszenie w szkole  zjawiła się straż pożarna. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem  obejrzeli  wyposażenie wozu strażackiego: węże gaśnicze, zestaw pierwszej pomocy, drabinę, zbiornik z wodą, lampy do oświetlenia miejsca zdarzenia, aparaty ochrony dróg oddechowych, wentylatory oddymiające i inne urządzenia .Pan Bartek z wielkim zaangażowaniem opowiadał o swojej pasji jaką jest ratowanie ludzkiego życia, a także wyczerpująco odpowiadał na pytania uczniów.

 

Przeprowadził też krótki egzamin ze znajomości przez dzieci numerów alarmowych oraz sposobów zachowania w sytuacjach zagrożenia. Okazało  się, że uczniowie są doskonale przygotowani na taką ewentualność. Na zakończenie każdy uczestnik tej niezwykłej lekcji mógł przymierzyć hełm strażacki, wziąć do ręki różne strażackie akcesoria, a także wsiąść do wozu strażackiego. Być może dzięki temu spotkaniu, niektórzy uczniowie kiedyś zasilą szeregi doruchowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej lub zostaną zawodowymi strażakami.

Data dodania: 2018-01-25 15:10:00
Data edycji: 2018-08-16 15:12:23
Ilość wyświetleń: 541

METEO

Dane meteorologiczne ze skrzynek umieszczonych na boisku szkolnym
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej