Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wycieczka do Drezna

Wycieczka do Drezna

Dnia 13 grudnia 2019 r.  o godz. 7.00 uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły wraz
z opiekunami p. Justyną Sitek, p. Marią Wolniak Karbowską i p. Teresą Walczak wyruszyli autokarem na wycieczkę do Drezna – bajkowej stolicy Saksonii.
Na miejsce dotarliśmy ok. godz. 12. Wraz z panią przewodnik zwiedzaliśmy najpierw centrum Drezna. Widzieliśmy słynny zespół pałacowy Zwinger, operę Sempera, kościół Marii Panny (Frauenkirche) oraz Zamkek Drezdeński – rezydencję Wettynów.
Cennym  punktem programu naszej wycieczki była wizyta w Galerii Drezdeńskiej – muzeum Państwowych Zbiorów Sztuki w Dreźnie, jednej
z największych kolekcji malarstwa europejskiego na świecie, która zwana jest Galerią Obrazów Starych Mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister). To tu mogliśmy podziwiać wyjątkową kolekcję arcydzieł najwyższej klasy, a przede wszystkim jeden
z najbardziej znanych obrazów wszechczasów „Madonnę Sykstyńską“ (1512/13) – Rafaela.

Popołudnie spędziliśmy na „Striezelmarkt” czyli jednym z najstarszych i najbardziej romantycznych jarmarków bożonarodzeniowych Niemiec, który znajduje się na Starym Rynku. Na straganach można było znaleźć: zabawki z drewna z regionu Rudaw, malowane tkaniny i łużyckie wyroby garncarskie, wydmuchiwane ozdoby choinkowe, słynne ciasteczka z Pulsnitz i oczywiście drezdeński Christstollen – tradycyjne ciasto z bakaliami. Po udanych zakupach w godzinach wieczornych szczęśliwie dotarliśmy do Doruchowa.

Data dodania: 2019-12-16 16:58:36
Data edycji: 2019-12-16 17:15:50
Ilość wyświetleń: 699

METEO

Dane meteorologiczne ze skrzynek umieszczonych na boisku szkolnym
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej