Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wycieczka klas czwartych na lodowisko do Kalisza

W dniu 06.02.2017 r. klasy IV a oraz IV b wraz z wychowawcami i opiekunem udały się na wycieczkę do Kalisza.

 

W wycieczce wzięło udział 32 uczniów. Wyjazd miał charakter rekreacyjno- edukacyjny. Opiekunowie realizowali także treści zawarte  w innowacji  „Dobre maniery drogą do kariery”. Pierwszym punktem wycieczki było sztuczne lodowisko przy hali Arena. Przed wejściem na lodowisko, każdy z uczniów musiał wykonać szereg samodzielnych czynności : od pobrania odpowiednich łyżew, przez znalezienie właściwej szafki  w szatni, po otworzenie tej szafki przy użyciu specjalnie przeznaczonej do tego karty. Po takim sprawdzianie samodzielności,  wszyscy uczestnicy  zdobyli się na kolejny odważny krok i weszli na taflę lodu. Dla niektórych z nich stanowiło to prawdziwe wyzwanie. Na szczęście na mniej doświadczonych łyżwiarzy czekały zawsze chętne do pomocy pingwinki „Kinder” oraz bardziej doświadczeni koledzy i koleżanki. 

 

Po godzinnym, mroźnym szaleństwie przyszedł czas na relaks, odpoczynek i szczyptę informacji na temat kultury hiszpańskiej. Uczniowie wzięli udział w krótkim wykładzie na temat sztuki corridy, zakończonym konkursem z nagrodami, co stanowiło wstęp do filmu animowanego pod tytułem  „Fernando”. Wyedukowani i zrelaksowani przystąpiliśmy do ostatniego punktu wycieczki, jakim był obiad . Dzieci chętnie rozgościły się w McDonaldzie, by następnie przystąpić do samodzielnego dokonania zamówienia. Nikomu z uczestników nie przysporzyło to zadanie większych kłopotów.

 

Najedzeni, zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali już rodzice. Uważamy, że był to niezwykle udany wyjazd i życzymy sobie i Wam drodzy uczniowie więcej tak miło spędzonych chwil! Opiekunowie : Maria Wolniak Karbowska, Marzena Szewczyk ,Natalia Płachta.

Data dodania: 2018-08-16 15:13:10
Data edycji: 2018-08-16 15:17:41
Ilość wyświetleń: 639

METEO

Dane meteorologiczne ze skrzynek umieszczonych na boisku szkolnym
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej