Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Zachowaj trzeźwy umysł

Trzeźwy Umysł to pozytywna i prosta profilaktyka, która sprawdza się w całej Polsce od wielu lat. Kampania to całoroczne działania profilaktyczne dla wszystkich mieszkańców gminy. Proponowane zestawy materiałów profilaktyczno-edukacyjnych są wysokiej jakości. Wśród nich znajdują się materiały dla szkół podstawowych i gimnazjów oraz tzw. zestaw familijny, czyli pakiet przeznaczony dla dorosłych członków rodzin. Organizatorzy nie zapominają również o nauczycielach, którzy zajmują się kampanią w szkołach. Unikatowym przedsięwzięciem edycji 2014 było badanie ankietowe ,,Młodzi i substancje psychoaktywne” (dla klas piątych SP i drugich GIM.).

 

W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014 nasza szkoła wzięła udział w wielu ciekawych konkursach. Uczniowie klas V-VI prezentowali swą wiedzę na temat dyscyplin narciarskich w konkursie ,,Hop na narty”. Zainteresowani  konkursem ,,Mój czas” rysowali lub opisywali, w jaki sposób najchętniej spędzają  swój  wolny czas. Bardzo ciekawe zadanie mieli uczestnicy konkursu ,,Pokażcie się”. Było nim przygotowanie cyklu 10 zdjęć pokazujących uczniów i ich zainteresowania i przygotowanie interesującej prezentacji. Nauczyciele prowadzili z uczniami ciekawe zajęcia wykorzystując min. ulotki profilaktyczne

 

,,Mistrzowie obok nas” i ,,Bez tajemnic”. Z tej ostatniej dzieci dowiedziały się, dlaczego warto dzielić się z rodzicami informacjami o swoich kolegach i wspólnych planach. Nauczyciele prowadzili zabawy integracyjne dla uczniów pt. ,,Wspólny czas”. Wychowawcy wykorzystywali na zajęciach scenariusze ,,Psychologiczne aspekty wspierania uczniów”. Nie zapomnieliśmy również o rodzicach, Otrzymali oni ciekawe materiały edukacyjne. 

 

We wrześniu 2014r. ogłoszono wyniki konkursów organizowanych w ramach ZTU. Okazało się, że w konkursie plastyczno- literackim sześciu naszych uczniów zdobyło atrakcyjne nagrody:

  • Monika Kosidło – uczennica kl. IV b -puzzle 300-elementowe
  • Sebastian Netter– uczeń klasy VI a – puzzle 300-elementowe
  • Dawid Michniewski- uczeń kl. IV a – puzzle 300-elementowe
  • Natalia Netter- uczennica kl.VI a – puzzle 160-elementowe
  • Weronika Kowalczyk- uczennica kl. VI b – kalendarz na rok 2015
  • Jakub Janicki- uczeń kl. IV b – puzzle 300-elementowe

W roku 2016 nasza szkoła ma zamiar przystąpić do kolejnej edycji Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Data dodania: 2018-08-08 13:49:10
Data edycji: 2018-08-14 17:12:53
Ilość wyświetleń: 284

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button